OSp w kaczkowie

Jednostka

OSP Kaczkowo jest jednostką pomocniczą typu S-1 wspierająca działania pobliskich jednostek OSP będących w krajowym systemie ratowniczo gaśniczym Gminy Łęczyce, Powiatu Wejherowskiego i nie tylko. Jednostka znajduje się na zachodnich rubieżach Powiatu Wejherowskiego granicząc bezpośrednio z terenami Gmin Choczewo, Gniewino, Luzino, Linia oraz Gminami Powiatu Lęborskiego Gminie Nowa Wieś Lęborska czy Gminie Wicko. W swojej bezpośredniej bliskości obszar naszego działania rozlewa się na kilkanaście miejscowości położonych w obrębie parunastu kilometrów, które zabezpieczamy wspólnie z jednostkami OSP Gminy Łęczyce. Specjalizujemy się w pożarach oraz innych miejscowych zagrożeniach do czego posiadamy odpowiedni sprzęt gaśniczy oraz pojazd GCBA Jelcz 004 posiadający 7000 litrów podstawowego środka gaśniczego. Nasz zastęp ze względu na budowę wozu jest 4 osobowy z 1 rotą gaśniczą. Naszym podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie stanowiska wodnego oraz poprawa bilansu wodnego podczas pożarów. Poza pożarami nasz sprzęt pomaga przy usuwaniu skutków nawałnic, zalań, podtopień czy usuwaniu niebezpiecznych konarów i elementów budynków i budowli.

Ochotnicy

Ochotnicza straż pożarna istnieje dzięki ochotnikom, którzy stoją na straży mimo wszystko

KRZYSZTOF SOKALSKI

PREZES